MUKS "Partner" - Nasze osiągnięcia
MUKS "Partner"

 

 

 GMINNA GIMNAZJADA LIGI LEKKOATLETYCZNEJ DZIEWCZYN

IGRZYSKA MŁODZIEŻY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

DZIEWCZYN I CHŁOPCÓW

 

13maja 2009 r na stadionie miejskim w Lubaczowie odbyły się mistrzostwa gminy w lekkiej atletyce – Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna Dziewczyn i Igrzyska Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

 Impreza została zorganizowana z inicjatywy MUKS w Młodowie, Gminnego Animatora Sportu przy współpracy i dofinansowaniu Urzędu Gminy w Lubaczowie.

Celem imprezy było popularyzowanie dyscyplin lekkoatletycznych, sportowe uaktywnienie młodzieży, integracja środowisk szkolnych, a przede wszystkim promocja zdrowego stylu spędzenia wolnego czasu.

 

Do zawodów LIGI LEKKOATLETYCZNEJ zgłosiły się drużyny:

 

  1. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Baszni Dolnej
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Młodowie

 

            W wyniku zaciętej walki – w 6 konkurencjach – bieg na 60m, bieg 300m, bieg 600m, skok w dal, pchnięcie kulą i sztafeta 6 x 100m lepsze okazały się uczennice z Gimnazjum w Baszni Dolnej, które uzyskały w łącznej punktacji 858 punktów i to one będą reprezentowały nasz region na zawodach powiatowych w Cieszanowie.

Oto uzyskane wyniki w poszczególnych konkurencjach:

 

 

GIM BASZNIA DOLNA

WYNIK

PC

 

GIM MŁODÓW

WYNIK

PC

Bieg 100 m

Bieg 100 mk

1

Mamczura Aneta

15,34

72

1

Sydor Ewelina

14,57

89

2

Krasnokucka Izabela

14,81

84

2

Charysz Jadwiga

15,36

71

3

Przeszłowska Dorota

15,34

72

3

Konopka Sabina

15,92

58

Bieg 300 m

Bieg 300 m

1

Wróblewska Elwira

51,44

79

1

Walczak Sylwia

54,97

61

2

Ciepła Joanna

53,11

71

2

Kudyba Anna

57,07

52

3

 

 

 

3

Słomiana Małgorzata

1.00,3

39

Bieg 600 m

Bieg 600 m

1

Ohirko Izabela

2.04,36

66

1

Tymiec Joanna

2.16,19

45

2

Stankiewicz Anna

2.17,54

42

2

Ulicka Nina

2.14,57

48

3

Krzych Agnieszka

2.19,36

39

3

Winiarz Anna

- - -

0

Skok w dal

Skok w dal

1

Kalinowska Paulina

3,19 m

27

1

Kornaga Sabina

3,39 m

34

2

Mamczura Jolanta

3,74 m

45

2

Kopciuch Dominika

-  -  -

0

3

Przeszłowska Jadwiga

3,74 m

45

3

Wicijowska Sylwia

2,84 m

15

Pchnięcie kulą

Pchnięcie kulą

1

Mazurkiewicz Magda

9,00 m

114

1

Filipowska Izabela

8,64 m

104

2

Szeliga Lidia

7,27

58

2

Czerniak Wioletta

6,82 m

46

3

Dec Jadwiga

7,31

60

3

Piczak Izabela

7,10 m

53

Sztafeta 4 x 100m

Sztafeta 4 x 100m

 

Gim  Basznia Dolna

1.02,99

50

 

Gim  Młodów

1.04,85

41

 

RAZEM  I miejsce

858

 

RAZEM    II miejsce

741

                 

 

 

            .

Wyniki w  CZWÓRBOJU Szkół Podstawowych rozłożyły się następująco:

 

DZIEWCZYNY

Najlepszy

WYNIK

Razem PC

CHŁOPCY

Najlepszy WYNIK

RazemPC

Bieg 60 m

Bieg 60 mk

1

SP Młodów

9,48 s

332

1

SP Młodów

8,86 s

309

2

SP Dąbków

9,44 s

233

2

SP Dąbków

9,84 s

127

3

SP Krowica Sama

10,08s

208

3

SP Krowica Sama

9,47 s

188

Bieg 600 m

Bieg 1000 m

1

SP Młodów

2,11

83

1

SP Młodów

3,45 min

153

2

SP Dąbków

2,18

82

2

SP Dąbków

4,27 min

2

3

SP Krowica Sama

2,20

115

3

SP Krowica Sama

3,52 min

58

Skok w dal

Skok w dal

1

SP Młodów

3,66 m

212

1

SP Młodów

4,47 m

202

2

SP Dąbków

3,53 m

128

2

SP Dąbków

4,12 m

129

3

SP Krowica Sama

3,46 m

138

3

SP Krowica Sama

4,30 m

166

Rzut piłeczką palantową

Rzut piłeczką palantową

1

SP Młodów

22,4 m

153

1

SP Młodów

42,7 m

268

2

SP Dąbków

22,1 m

123

2

SP Dąbków

37,5 m

188

3

SP Krowica Sama

23,1 m

161

2

SP Krowica Sama

40,3 m

272

I  miejsce

RAZEM Młodów

954 PC

II miejsce

RAZEM Krowica Sama

684 PC

III miejsce

RAZEM  Dąbków

446 PC

                       

 

       Puchar dla najlepszej w punktacji ogólnej Czwórboju LA dla Szkoły Podstawowej w Młodowie ufundował Urząd Gminy w Lubaczowie, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i napoje regeneracyjne.

      Gratulujemy zwycięzcom  i życzymy powodzenia na zawodach wyższego szczebla.

 

Lubaczów; 14.05.2009r.                                             GAS



















 



Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

o Puchar Wójta Gminy Lubaczów

 
    W dniu 08.12.2007 r. w Sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Baszni Dolnej odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych gminy Lubaczów (w sumie 52 zawodników).
    Zespoły wystąpiły w pięcioosobowych składach – 4 graczy w polu i bramkarz. Po wstępnych rozgrywkach, w których drużyny podzielono na dwie grupy: pierwsza – Załuże, Lisie Jamy, Dąbków, druga – Krowica Sama, Basznia Dolna, Młodów. Do dalszej gry zakwalifikowały się po dwa zespoły z każdej grupy. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli - Basznia Dolna nad Dąbkowem 3:0 oraz Młodów nad Lisimi Jamami 4:1. Ogromnych emocji dostarczyły jednak mecze finałowe. W spotkaniu o III miejsce Lisie Jamy pokonały Dąbków 1:0, zaś w meczu o I miejsce przy ogłuszającym dopingu chłopcy z Baszni ulegli drużynie z Młodowa 2:3.
    Kolejność końcowa w rozgrywkach wyglądała następująco:          I miejsce SP Młodów, II miejsce SP Basznia Dolna, III miejsce SP Lisie Jamy, IV miejsce SP Dąbków, V miejsce SP Załuże, VI miejsce SP Krowica Sama,
    Zespoły za miejsca I-IV otrzymały puchary, ponadto wszystkie drużyny nagrodzono piłkami.


„IX Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego – 2008”

    Dnia 08.03.2008 r. w Sali Sportowej w Młodowie odbyły się gminne eliminacje do „IX Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego – 2008”. Organizatorami zawodów byli Urząd Gminy w Lubaczowie, Gminny Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Młodowie.
    Kolejna sportowa impreza w gminie licznie zgromadziła najmłodszych, młodzież  i dorosłych mieszkańców - sympatyków tenisa stołowego. Oprócz sportowej rywalizacji, rozgrywki miały na celu propagowanie idei sportowego wychowania  i aktywności fizycznej oraz wspieranie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
    W rozgrywkach udział wzięło120 osób, które zgodnie z regulaminem zawodów, zostały zakwalifikowane na szczebel gminny, po uprzednio przeprowadzonych rozgrywkach środowiskowych w Szkołach Podstawowych, Gimnazjach, Ludowych Klubach Sportowych, Gminnych Ośrodkach Kultury i świetlicach wiejskich.

Rozgrywki przeprowadzono w następujących kategoriach, wyłaniając zwycięzców:
- w kategorii dziewczęta/kobiety :
do lat 13:                                               
  • I miejsce - Adrianna Trzmiel                                         
  • II miejsce – Elwira Wróblewska
  • III miejsce – Kinga Kornaga
od lat 14 do 16:
  • I miejsce – Łucja Czura
  • II miejsce – Adriana Kubiszyn
  • III miejsce – Wioleta Wojdak
od lat 17 do 20:
  • I miejsce – Ewa Trzmiel
  • II miejsce – Magdalena Szczybyło
od lat 21do 45:
  • I miejsce – Anna Klufas
- w kategorii chłopcy/mężczyźni:
do lat 13:
  • I miejsce – Jakub Wicijowski
  • II miejsce – Paweł Furgała
  • III miejsce – Bartłomiej Załuski
od lat 14 do 16:
  • I miejsce – Artur Nazarczuk
  • II miejsce – Damian Kwaśniak
  • III miejsce – Marcin Chlastawa
od lat 17 do 20:
  • I miejsce – Przemysław Jabłoński
  • II miejsce – Jarosław Załoga
  • III miejsce – Maciej Tabaczek
od lat 21do 45:
  • I miejsce – Robert Kłoś
  • II miejsce – Grzegorz Dec
  • III miejsce – Bogdan Maślanka
powyżej 45 lat:
  • I miejsce – Andrzej Szczybyło
    Zgodnie z regulaminem zawodów do szczebla powiatowego zakwalifikowali się zdobywcy I i II miejsc. Ponadto organizatorzy zawodów stworzyli kategorię dla  miłośników tego niełatwego sportu, reprezentowanego przez: nauczycieli wychowania fizycznego, pracowników Urzędu Gminy, opiekunów imprezy oraz emerytowanych nauczycieli w-f. W tej kategorii I miejsce zajął - Wiesław Szpyt, II miejsce – Krzysztof Kozioł, III miejsce – Andrzej Szczybyło.
    Dla najlepszych zawodników organizatorzy imprezy ufundowali nagrody, w postaci sprzętu sportowego oraz dyplomów, zaś dla uczestników przygotowano poczęstunek.
 Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy najwyższego podium na olimpiadzie.
Na niebiesko zaznaczeni członkowie Naszego Klubu
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=